Zbytočná kniha
 

Život.

Aký je? A aké bude nasledujúce milénium? Milé
? Veci, ktoré sa nám dejinami valia v ústrety, ako sa k nám zachovajú? A ako sa zachováme my k nim?

Každý muž, každá žena cíti, že svet je v tejto dobe ako loďka, zmietaná obrovskou silou (ďalej len F) hada Kundaliniho, ktorý drieme v gaťoch každého z nás. A keď sa prebudí - beda! Skáče, ako mu Šrí Chimnoy zapíska.

Čo v danej situácii môže spraviť konkrétne každý z nás? A čo by to konkrétne malo byť? A kto za to ponesie zodpovednosť?

Martin Šútovec.

Mladý bratislavský výtvarník sa s týmito otázkami vysporadúva denne. Chlieb zdražel, umenie zlacnelo. Načim dať kvások pod vlhký uterák.

Vo svojej tvorbe p.Šútovec zohľadňuje všeličo: konkrétne pestré všeličo. Gejzíry farieb majstrovej palety tryskajú v radostnom ohňostroji vášne, línie sa križujú s presnosťou hodnou niečoho lepšieho, svetlo a tieň sa pochytili za pasy a nie a nie pochopiť, že ich súboj nebude mať viťaza!

Ale majsterko sa nevzdáva!

Ako Cassius Clay s obrovskou F zápolí s múzami. Nemilosrdne im uštedruje pekné pedry do podbruška, zdureného graviditou, nadobudnutou poobedňajším laškovaním s faunmi v chutnom žitku. (Veď kto už by chytal v žitku múzu iba za riťku?) Je to pekný hajzlík, bacha na jeho ľavý hák. Jánošíkovi sa stal osudným. A to ešte nebol zďaleka taký skorodovaný, ako dnes. (Ten podbrušok, pochopiteľne.)

Búrlivé výčiny autora dobre dokumentuje nasledujúcich niekoľko pijakov, ktoré si svojho času obtrel o fix.

...fix und fertig.

 
 
Fixi & Foxi
8. septembra 1998
 
© Copyright 1984 LO$ER & LO$ER komplot
Keď chcete, napíšte nám :-(&)-: